Czasami przychodzi taki moment w życiu człowieka, w którym konieczne staje się przekroczenie progu salonu optycznego i zakup oprawek. Dotąd niewielu z nas przykładało wagę do jakości wybieranych produktów, a jest to błąd, ponieważ okulary oprawki spełniają aż dwie ważne funkcje. Po pierwsze stopują wadę wzroku, a po drugie podkreślają nasz styl. Idealnie czynią to markowe okulary, które prezentują się wyśmienicie. Co równie ważne, w zależności od modelu, nie nadwyrężają naszego portfela. Co oferują takie produkty?

Mocne poczucie stylu

Czasami przychodzi taki moment w życiu człowieka, w którym konieczne staje się przekroczenie progu salonu optycznego i zakup oprawek

Warto zainteresować się markowymi produktami ze względu na ich design i ponadczasowość. W zależności od marki, do wyboru mamy klasyki, vintage, okulary pilotki, stonowane okulary pasujące do stylu smart casual. To nie wyczerpuje ilości fasonów, jakimi cieszą się markowe okulary. Oprawki te mogą mieć też rozmaity kształt i kolorystykę. Prada na przykład oferuje okulary owalne, kwadratowe i prostokątne. Oprawki te mogą być różnokolorowe lub stonowane, pasujące bardziej do oficjalnego dress code’u. Wspólnym mianownikiem markowych produktów jest dobry smak. Dobrze wybrane pod kątem fizjonomii i codziennego stylu klienta mogą podkreślić jego poczucie gustu. Decydując o wyborze markowych oprawek korekcyjnych, można wpłynąć o swój pozytywny PR. W dzisiejszych czasach, jak wszyscy dobrze wiemy, to dość ważne.

Jakość sama w sobie

Okulary korekcyjne wytwarzane są z rozmaitych materiałów. Niekonieczne takich, które gwarantują komfortowy użytek. Koniec końców, nie każde z nich są antyalergiczne i nie każde przeciwdziałają otarciom. Markowe okulary co do zasady wytwarzane są z wysokiej jakości materiałów i z wykorzystaniem ciekawych technologii produkcji. Można by pokusić się o kompilację najważniejszych cech takich okularów.

Warto zainteresować się markowymi produktami ze względu na ich design i ponadczasowość.

  • Nierdzewność. Gros okularów sygnowanych nazwiskiem znanych projektantów wytwarzana jest ze stali nierdzewnej.
  • Antyalergiczność. Jeśli przyjrzymy się dokładnie ofertom markowych oprawek, to wnet dojrzymy, że większość z nich wyprodukowana jest z surowców pokrywanych specjalną powłoką hipoalergiczną.
  • Trwałość. Wykorzystywane w toku produkcji materiały cechują się trwałością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych lub chemiczno-mechanicznych.
  • Powłoki ochronne. Szkła niektórych znanych producentów pokrywane są specjalną powłoką chroniącą oczy użytkownika przed promieniami UV.
  • Gładka struktura. Surowce używane w toku produkcji, takie jak acetat, odpowiedzialne są za gładką strukturę powierzchni oprawek. Dzięki temu są gładkie w dotyku.

Czynniki te wpływają na codzienny użytek. Dobrze jest zatem przemyśleć, czy nie warto czasem postawić na markowe okulary korekcyjne. Dzięki wysokiej jakości przysłużą się nam na lata.

Zagrożenie płynące z rynku


Markowe oprawki okularów korekcyjnych doczekały się swoich podróbek. Cechują się one niższą jakością zastosowanych materiałów produkcyjnych i relatywnie niższą ceną. Właśnie owa cena sprawia, że wielu ludzie daje się na nie skusić. Poza designem imitującym wersje oryginalne nie mają nic szczególnego do zaoferowania. Jako że są niższej jakości, przeważnie często się psują. Nie są, tak jak ich oryginalne odpowiedniki odporne na urazy mechaniczne i mogą się szybko łamać. Żaden z nas nie wydaje pieniędzy na zakup okularów, z tą myślą, że rychło się zepsują. Niższej jakości surowce zastosowane w toku produkcji podróbek mogą powodować reakcje alergiczne i otarcie w trakcie codziennego użytku. Więcej z nimi kłopotu niż realnego pożytku. Z tego też powodu warto kierować się zdrowym rozsądkiem i chłodną kalkulacją. Czy zakup podróbek na pewno się nam opłaca?