Wakacje już niedługo i pogoda także coraz bardziej słoneczna. Czymś, co wydaje się niezwykle przydatnym na taką pogodę i nie tylko zresztą wydaje, są okulary przeciwsłoneczne. W tym artykule postaram się powiedzieć trochę więcej na temat okularów przeciwsłonecznych Prada. Serdecznie zapraszam do dalszej lektury niniejszego tekstu.

Prada – co to za marka?

Możliwe jest, że ktoś nie słyszał wcześniej o takiej marce jak Prada, dla takich osób śpieszę zatem z wyjaśnieniem. Prada, a dokładniej mówiąc Prada Group S.p.A., jest to jeden z bardziej znanych włoskich domów mody, który został założony w Mediolanie przez Mario Pradę w 1913 roku. W szybkim czasie marka zyskała renomę wśród arystokratów i wysokiej klasy klientów. W 1919 roku firma stała się oficjalnym dostawcą włoskiego domu królewskiego. Od tego momentu symbol oraz herb dynastii saubaudzkiej weszły w skład znaku towarowego Prady jako ich główna część. Obecnie Prada jest właścicielem 250 sklepów w 65 krajach świata. 

Wakacje już niedługo i pogoda także coraz bardziej słoneczna

Okulary przeciwsłoneczne

Czym są okulary przeciwsłoneczne? Jest to nic innego jak odmiana okularów, które chronią przed silnym działaniem promieni światła słonecznego. Najczęściej stosowane są w okresach letnich, kiedy promienie słoneczne są najintensywniejsze.

Trudno może w to uwierzyć, ale pierwsze okulary przeciwsłoneczne zostały wynalezione w Chinach i to już w XII wieku. Były to przydymione płaskie płytki kwarcu, które jednak nie miały żadnych właściwości korekcyjnych dla ludzkiego wzroku. Co ciekawe stosowali je sędziowie, aby w ten sposób ukryć swoje reakcje podczas przebiegu procesu sądowego.

Okulary Prada słoneczne znane we współczesnej, choć w najprostszej wersji, wprowadził niejaki James Ayscough w roku 1752.

Rok 1964 to kolejny przełom w kategorii okularów przeciwsłonecznych, gdyż wtedy firma Corning wprowadziła na rynek soczewki fotochromowe do okularów, czyli szkła, które same się przyciemniały pod wpływem promieniowania światła słonecznego.

Kiedy okulary przeciwsłoneczne stały się popularnym dodatkiem do ubioru, nic dziwnego, że jeden z czołowych włoskich domów mody - Prada postanowił wypuścić serię własnych okularów przeciwsłonecznych

Okulary, a zwłaszcza okulary przeciwsłoneczne postrzegane są często jako element ubioru, a nawet ozdoba twarzy. 

Okulary przeciwsłoneczne Prada

Kiedy okulary przeciwsłoneczne stały się popularnym dodatkiem do ubioru, nic dziwnego, że jeden z czołowych włoskich domów mody – Prada postanowił wypuścić serię własnych okularów przeciwsłonecznych. Trzeba w tym miejscu otwarcie przyznać, że mogą poszczycić się naprawdę sporą liczbą różnych okularów przeciwsłonecznych, gdyż bez większego problemu na polskim rynku znajdziemy ich dostępnych ponad kilkaset różnych rodzajów, zarówno męskich, jak i damskich. Tak duża liczba najróżniejszych modeli gwarantuje, że każda osoba zainteresowana kupnem okularów przeciwsłonecznych Prada, zarówno czy będzie to kobieta, czy mężczyzna, bez problemu znajdzie pasujące do swoich potrzeb, wymagań i oczekiwań okulary.

Okulary przeciwsłoneczne Prada – dla kogo?

Jedno z kolejnych pytań, które może się pojawić w naszej głowie, kiedy zastanawiamy się nad zakupem okularów przeciwsłonecznych Prada, jest dość proste – dla kogo one będą dobre? I odpowiedź rzecz jasna też nie będzie zbyt zaskakująca – dla każdego. Marka Prada posiada naprawdę zróżnicowaną i bogatą ofertę okularów oferując łącznie ponad kilkaset różnych rodzajów zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Oczywistym jest jednak, że marka Prada przede wszystkim będzie skierowana do tych, którym zależy na jakości okularów, a przede wszystkim oryginalnym i wyróżniającym się designie. Jeżeli zaś jesteś osobą, która interesuje się modą i zwraca dużą uwagę na to by dobrze i modnie wyglądać, to okulary przeciwsłoneczne Prada są zdecydowanie dla Ciebie!