Z pewnością każdy posiada okulary przeciwsłoneczne w swoim domu. Któż potrafi wytrwać całe lato bez nich?! Wiele osób kieruje się wyborem okularów pod względem ich wyglądu. Jednak powinniśmy zwrócić uwagę na wiele innych czynników, które należy wziąć pod uwagę, kupując okulary przeciwsłoneczne.

Okulary przeciwsłoneczne Gucci – jakość i precyzja

Wybierając okulary przeciwsłoneczne, warto postawić na znane i cenione marki

Wybierając okulary przeciwsłoneczne, warto postawić na znane i cenione marki. Taką właśnie jest Gucci. Okulary przeciwsłoneczne Gucci (które kupisz np. tutaj: iokulary.pl) wykonane są z najwyższą precyzją. Każdy szczegół został dokładnie przemyślany. Oprawy wykonane są z acetatu lub metalu, które są cenione i niezwykle wytrzymałe. Firma prezentuje różnorodne kolekcje, począwszy od minimalistycznych wzorów, a skończywszy na ekstrawaganckich modelach, które zachwycają niecodziennym designem. Okulary Gucci są zawsze modne i na czasie. Noszą je znane gwiazdy i zwykli ludzie, którzy cenią wysoką jakość.

Na co zwrócić uwagę wybierając okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne powinniśmy kupować w salonach optycznych. Lepiej omijać bazary i stragany, które oferują tanie okulary przeciwsłoneczne. Mogą one bardziej zaszkodzić niż pomóc. Okulary powinny posiadać szkła z powłoką antyrefleksyjną. Co to oznacza? Powłoka ta zatrzymuje światło, które wpadłoby do oczu, dzięki czemu możemy swobodnie spoglądać przed siebie i widzieć wyostrzony obraz. Kolejną bardzo istotną kwestią jest filtr polaryzacyjny, który wyostrza obraz oraz niweluje oślepiające odbłyski światła. Okulary z tym filtrem szczególnie sprawdzają się podczas kierowania autem lub uprawiania sportów zimowych. Oczywiście istotną rolę odgrywa dobór oprawek, które powinny pasować do twarzy. Dostępne są okulary męskie, damskie i uniwersalne. Renomowani producenci okularów, jak na przykład Gucci wypuszczają nowe kolekcje, które wyznaczają trendy w danym sezonie. Możemy wybrać także uniwersalne oprawki, które będą pasować na każdą okazję.

Na każdych okularach powinna znajdować się informacja o mocy filtra UV

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem

Na każdych okularach powinna znajdować się informacja o mocy filtra UV. Całość promieniowania pochłania filtr 400 UV. Niektóre modele wyposażone są w filtr fotochromowy, który nie tylko chroni przed słońcem, ale także koryguje wady wzroku. Soczewki w tego rodzaju okularach zmieniają barwę pod wpływem natężenia promieniowania. Okulary powinny posiadać także oznaczenie informujące o tym, że produkt jest zgodny z dyrektywą UE. Wybierając okulary przeciwsłoneczne Gucci nie musimy jednak zwracać uwagi na takie szczegóły, gdyż wszystkie modele są zgodne z wyznaczonymi normami obowiązującymi na terenie UE.